PÕLLUMAJANDUSE TULEVIK UUS Q-SARI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Size: px
Start display at page:

Download "PÕLLUMAJANDUSE TULEVIK UUS Q-SARI"

Transcription

1 NEW UUS Q-SARI Q-SERIES PÕLLUMAJANDUSE TULEVIK UUS Q-SARI

2

3 THE INNOVATOR THAT SETS THE STANDARD FOR FARMING TODAY AND TOMORROW UUS Q-SARI

4 4 UUS Q-SARI WORK SMARTER. NOT HARDER. Maailm muutub, ja nii ka põllumajandus. Me kõik oleme muudatusteks valmis. Nutikamate tööriistadega on muudatus võimalus vastu võtta uusi väljakutseid ja leida viise, et oma äri edendada. Kõik, mida Quicke teeb, ka kõige väiksem mutter, on ühe eesmärgiga. Teha mees masinas veel efektiivsemaks meie toodetesse sisseehitatud nutikate detailide ja kõrge kvaliteedi kaudu. Quickes oleme oma lipulaeva, esilaadureid, viinud perfektsuseni üle seitsme aastakümne.

5 UUS Q-SARI 5

6 6 UUS Q-SARI INNOVAATOR The Uus new Quicke Quicke Q-sari Q-series on loodud is engineered kaasaegseks for põllumajanduseks. modern farming. Innovatsiooni, tulevikku Through suunatud innovation, mõtlemise forward-thinking ja disaini kaudu pakume and design, nutikaid we have lahendusi, mis annavad teile provided eelise. smart Oleme solutions ehitanud that laaduri, will put mis you on one homseks step ahead. valmis. Eeldate, et teie teler, telefon We have ja built auto a on loader nutikad. that Miks is ready oodata for tomorrow. vähem oma You esilaadurilt? expect your TV, your phone and your car to be smart. Why expect less from your front loader?

7 UUS Q-SARI 7

8 8 UUS Q-SARI THE NEW DIGITAL LOADER Olulisima muudatusena esitleb Q-sari digitaalset platvormi laadurite maailmas. Q-companion. Kõik-ühes digilahendus tõhusaks ja ohutuks esilaaduri tööks.

9 UUS Q-SARI 9

10 10 UUS Q-SARI TULEVIK ON KOHAL. SEE ON Q-COMPANION. Kaasaegse põllumehena otsite pidevalt viise, kuidas nutikamalt töötada. Q-sari on loodud teie traktoriga koos töötama. Olulisima muudatusena esitleb Q-sari digitaalset platvormi laadurite maailmas. Q-companion. Kõik-ühes digilahendus tõhusaks ja ohutuks esilaaduri tööks. Q-companion on uuel tasemel juhi tugisüsteem, mis jälgib korraga tööorgani asendit, kauba kaalu ja seadme seisundit ning kuvab tulemuse ühel kuval. Päeva lõpus saate andmed eksportida ja viia need kontorisse. Lihtsalt öelduna toob Q-companion laaduri töö digiaega, aidates teil nutikamalt töötada. Põhifunktsioonid Q-companionil on kolm põhifunktsiooni. Laaduri oleku jälgimine. Q-companion võimaldab teil jälgida laaduri asendit, nurka ja allesjäänud tõstevõimet igal ajal traktorikabiini kuvarilt. Tööriistad, mis suurendavad täpsust ja ohutust. Koorma kaalumine. Q-companion arvutab ja kuvab tõstmise ajal laaditud koorma, jälgides samas kogukaalu. Saate määrata sihtkaalu ja eksportida kaalumistulemused, kui olete lõpetanud. Laske Q-companionil oma tööd teie eest jälgida. Kohanduv hoolduse meeldetuletus. Põhinedes teie tegelikult laaduri kasutusel, tuletab Q-companion teile meelde, millal on aeg õlitada ja polte kontrollida, võimaldades nii pikemat töötsüklit ja tõstes masina väärtust. Suurendage oma tegelikku tööaega Q-companioniga. Kasutajasõbralik Q-companion on isehäälestuv kõigil Q-sarja laaduritel ning toetab igat tüüpi traktoreid ning juhtsüsteeme. Sellega on ka lihtne alustada, järgige lihtsalt ekraanil kuvatavaid juhiseid. Esirinnas Põllumajandus muutub. Koos Q-companioniga püsite esirinnas. Integreerisime oma laaduritele tipptasemel anduritehnoloogia, sellega on Q-sari tulevikuks valmistunud. Teie tõhusus on meile reegel ja garanteerime, et teie töö on tõhusam, kui saate vaid ekraanile vaadates teada laaduri asendi, kauba kaalu ja hoolduse oleku.

11 NEW UUS Q-SERIES Q-SARI 11

12 12 UUS Q-SARI Q-COMPANIONI FUNKTSIOONI D JA FAKTID Laaduri oleku jälgimine Kasutajasõbralik näidik tööorgani nurga ja laaduri kõrguse kuvamiseks. Nii nurga kui ka kõrguse kohta saab kuvada nii ülemise kui ka alumise võrdlusasendi. Võrdlusasendid on kasutaja konfigureeritavad ja salvestatakse iga tööorgani jaoks eraldi. Samas vaates saab kuvada ka praegu kasutatava tõstevõime ja tõstevõime varu. Koorma kaalumine Koorma saate kaaluda töö ajal, ilma tööd katkestamata. Hõlpsalt kasutatav dünaamiline kaal koorma kaalumiseks tõstetsükli ajal. Süsteem annab intuitiivset visuaalset ja helitagasisidet, et tagada alati parim tulemus. Täpsus on kuni +/- 1% täielikust võimsusest (antud tingimustel). Salvestada saab kuni 10 kalibreeritud tööorganit. Samuti saate kaalumistulemused eksportida välisele USB-mäluseadmele ja andmed edaspidiseks vajaduseks alles hoida. Hoolduse meeldetuletus Kohanduvad laaduri hoolduse meeldetuletused, mis tuginevad laaduri, mitte traktori tegelikule kasutusele. Kaks eraldi hooldusnäidikut annavad teada, millal on aeg määrimiseks ja poltide kontrollimiseks. LoaderLights -i juhtimine (olemasolu korral) LoaderLights -i mugav aktiveerimine ja oleku tagasiside näidiku kaudu. Loader- Lights -i eraldi komplekti lihtsustatud isehäälestuspaigaldus. Lihtne häälestamine ja kalibreerimine, saate kohe alustada. Kõigi häälestus- ja kalibreerimistoimingute kohta kuvatakse ekraanil sammsammulised juhised. Diagnostika Töötunnid, laadimistsükli loendur, hüdrosüsteemi rõhud ja palju muud.

13 UUS Q-SARI 13 TEHNILISED ANDMED EKRAAN Suurus ja resolutsioon: 3,5 QVGA, pikslit Heledus: 400 cd/m² Heli Sumisti: (heliteavitusteks) HMI: 4 surunuppu (kombitava tagasisidega) Liides: USB 2.0 Kinnitus Iminapp : (eri variandid soovi korral) KESKKONNATINGIMUSED Töötemperatuur: C (kabiinisisesed komponendid: C) Sisendi kaitseaste: koostatuna IP6K9K (kabiinisisesed komponendid: IP54) EMÜ-vastavus SS-EN ISO 14982:2009 ANDURID Rõhuanduri vahemik: baari Nurgaanduri vahemik: TOIDE Pinge: nimipinge 12 V Voolutarve: tüüpiliselt 400 ma (v.a laadurituled) COMPANION

14 LAHENDUSEPAKKUJA 14 UUS Q-SARI Soovite, et teie aeg, mille veedate esilaadurit kasutades, oleks võimalikult produktiivne. Quicke Q-sari on ülima jõudlusega laadur, mis aitab teil lahendada probleemid juba eos. Parendatud nähtavus, täpsed juhtseadmed ja nutikad lahendused tõhustavad teie tööd. Nagu teie tark ja usaldusväärne sõber, teeb Quicke teie päeva lihtsamaks.

15 UUS Q-SARI 15

16 16 UUS Q-SARI MAKSIMAALNE KASU TÖÖTUNDIDEST Quicke uus Q-sari näitab, kui oluline on nutikas inseneritöö. Suurepärane nähtavus, täiustatud töönurgad, ülilihtne tööorganite vahetamine teist sama funktsionaalset ja kasutamiseks mugavat esilaadurit te tõenäoliselt ei leia. Mis võiks tööolukorras olla tähtsam kui hea, takistusteta vaade juhiistmelt? Quicke on tuntud suurepärase nähtavuse poolest. Q-sarja puhul oleme end ületanud ja teinud nähtavuse traktorikabiinist veelgi paremaks. Lahendus koosneb Q-sarja mitmetest nutikatest lahendustest. Kõige olulisem on risttoru unikaalne madal paigutus ja madalale paigutatud esilaaduripõlved. Ja nagu Quicke puhul alati, teie vaadet ei piira ükski voolik ega toru. Need kõik on laadurihaarade sees hästi kaitstud. See tagab konkurentidest parema nähtavuse juhiistmelt. Teil on parem ülevaade ja kontroll, mis kokkuvõttes teeb töö ohutumaks. Miks mitte astuda läbi lähima Quicke edasimüüja juurest ja veenduda selles oma silmaga? Soovitatavalt juhiistmelt.

17 UUS Q-SARI 17 KÕIK OLENEB DETAILIDEST Quicke Q-sarja puhul on iga detail hoolikalt läbi mõeldud, et pakkuda parimaid võimalikke eeliseid ja kasutusmugavust. Kokkuvõttes muudab see teie töö igati tõhusamaks ja saate iga tööpäeva lõpetada hea enesetundega, kuna kõik vajalik sai tehtud. TÄPNE KONTROLL Q KESKVENTIILIGA Meie keskele paigutatud ventiilil on mitmeid eeliseid. See annab laadurile raske töö tegemisel täpse kontrolli ja optimaalse jõu. Ventiili asukoht annab juhile optimaalse nähtavuse ja tagab ka vastupidavuse, kuna kõiki komponente varjab kaitsekate. KÄÄNMIKUPOLTIDE KATTED HOIAVAD MÄÄRDE EEMAL Tänu nutikatele detailidele on Q-sarja lihtne puhtana hoida. Igal käänmikupoldil on kate, mis hoiab määrde näiteks survepesu ajal kindlalt omal kohal, ja tänu sellele jäävad kapott, tuuleklaas ja teie riided puhtaks. TURVALISED ÜHENDUSED LOCK & GO -GA Meie ühendus- ja eemaldussüsteem Lock & Go on end igati tõestanud ja säästab teie aega, ilma et peaksite ohutuses järeleandmisi tegema. Puuduvad lahtised osad ja tööriistu pole vaja. Ühendate ja eemaldate laaduri minimaalse võimaliku pingutusega. KOMPAKTNE TÖÖORGANINÄIDIK Asendinäidik on kompaktne, nii et see ei tekita kahjustusi ega saa ka ise kahjustada. Seda on lihtne seadistada ja selle saab eri tööorganite jaoks reguleerida kolme asendisse, mis tagab tööorgani ja maapinna vahel täpse nurga. 8 Q LINK TÄPNE PARALLEELHOOVASTIK Q Link annab tõhusa paralleelhoovastiku. See on kumer ja ümardatud nurkadega, mis parandab nähtavust ning aitab põhupalle või kaubaaluseid suurepärase täpsusega teisaldada. Q LOCK HÜDROSÜSTEEMILUKUSTUS Meie täiustatud hüdrosüsteemilukustus tagab tööorganite lihtsa ja mugava vahetamise. Sisseehitatud lukustusfunktsiooni abil saate tööorganeid vahetada juhiistmelt lahkumata. SELECTO FIXI ABIL SÄÄSTATE AEGA Säästate aega ja väldite vaeva. Lihtsa toimingu abil saate tööorgani hüdraulika ühendada probleemivabalt, isegi kui see on survestatud. CLIC-ON -I ABIL ALATI ÕIGESTI Meie nutikas poolautomaatne tööorganilukusti tagab selle, et tööorgani saab kinnitada ainult ühtemoodi õigesti. Maksimeerib lihtsuse ja minimeerib seisakud. Pange samuti tähele jäika konstruktsiooni.

18 18 UUS Q-SARI

19 UUS Q-SARI 19 PARIM NÄHTAVUS TÄNU Q VISIONILE Quicke ainulaadne laadurikonstruktsioon võimaldab töötada parima võimaliku nähtavusega. Meie nimetame seda Q Visioniks. Teie vaatevälja ei piira torud ega voolikud. Ei mingit kogunevat mustust ega sodi isegi siis, kui paigaldate laaduri külge lisavarustuse. Need ilmsed eelised annab Q Vision, mille puhul on kõik torud ja voolikud tõstehaara sees varjatud. Isegi kui kinnitate laaduri külge lisavarustust, säilivad sujuvad jooned. Tööorganihoidikud, mis tagavad parima nähtavuse Uue Q-sarja tööorganihoidikute konstruktsioon on optimeeritud parimale nähtavusele. Kuna takistavat materjali on vähem, näete hästi tööorgani tagakülge. Sellegipoolest on väändemoment ja vastupidavus suuremad kui kunagi varem. Nagu Quicke tippklassitoodete puhul alati, on tööorganite lukustus poolautomaatne; meie ütleme selle kohta Clic-on. Samuti on tööorganihoidikutel tööorgani lukust vabastamiseks kaks kangi. Üks asub keskel ja teine küljel, ent sellegipoolest on need tööorganihoidiku konstruktsiooni sees hästi kaitstud. Külgmine lukusti toimib ka tööorgani lukustusnäidikuna, mis on teile tervenisti nähtav niimoodi saate hõlpsalt kontrollida, kas tööorgan on lukustatud asendis. SUJUVAM JUHTIMINE SOFTDRIVE IGA Meie uuenduslik summutussüsteem SoftDrive vähendab pinget laadurile ja abiraamidele, aga ka ajamile ja traktorile. Te ei näe seda, kuid me garanteerime, et tunnete. Kuidas see toimib SoftDrive kaitseb kõike, mis jääb tööorgani lasti ja maapinna vahele. Nutikalt paigutatud (risttoru sees kaitstud) SoftDrive vähendab pinget laadurile ja tarvikule. See tähendab, et voolikud, torud ega akud ei saa kahjustada. Ent samuti teeb see juhi jaoks sõidu sujuvamaks. Q-sarja SoftDrive on loodud toime tulema suure vooluhulgaga määrimissüsteemis, et tagada suurepärane summutus. Risttoru sees kaitstud, voolikud, torud ega akud ei saa kahjustada Lihtne ühendamine Q keskventiiliga Elektriline sisse-/väljalülitus

20 20 UUS Q-SARI ÕIGE NURGA OTSIMINE Meie ainulaadne saavutus Q-aste annab teile kopa tõhusamaks kasutamiseks optimaalsed töönurgad. Praktikas tähendab see seda, et Q-aste võimaldab muuta kopa süvendusnurka 0,65 0,85 m kõrgusel 58. Töökõrgusel tähendab see varasemate mudelitega võrreldes paremat süvendusnurka. Tulemuseks on vähem mahavalgumist üle kopa esi- või tagaserva. SUUREMAD OPTIMEERITUD NURGAD Tänu eri teguritele ning muuhulgas ka tööorgani silindrite optimeerimisele on laaduril uus Q-aste. Süvendusnurk on parem kui kunagi varem. See on hea näide sellest, kuidas oskusteave loob klientide jaoks eeliseid. SUUREM SÜVENDUSNURK MADALAMAL TÕSTEKÕRGUSEL Q-aste võimaldab muuta kopa süvendusnurka 0, 65 0, 85 meetri kõrgusel kuni 58.

21 UUS Q-SARI 21 LCS-IGA ON JUHTIMINE TEIE KÄES Meie laaduri juhtsüsteem (Loader Control System, LCS) on tehniline läbimurre. See on üks sadade eelistega süsteem, mis annab teile suurepärase kontrolli, otsese reaktsiooni ja juhitavuse ning koondab ühte süsteemi mitmed tehnilised uuendused. LCS-klapisüsteem on ainulaadne ning välja töötatud vastama nii tänapäevaste kui tulevaste esilaadurite nõuetele ja funktsioonidele. Süsteem tagab mugavuse, mida pole suuteline pakkuma ükski teine tootja. Integreeritud multiliitmik võimaldab aega säästa ega kahjusta keskkonda. Moodsa disainiga ja pöidlaga juhitav ergonoomiline juhtkang muudab sõidu oluliselt mugavamaks. Need uuendused täiustavad oluliselt traktori tööd ja juhtimist. Koos nendega täiesti uuel tasemel laaduri juhtimine, kasutajasõbralikkust, tõhusus ja ohutus. MILLINE JUHTKANG VASTAB TEIE VAJADUSTELE KÕIGE PAREMINI? Saadaval on kahte eri tüüpi elektroonilisi juhtkange: ElectroDrive LCS Professional ja Easy- Drive LCS. Need võimaldavad teil LCS -i täielikult teie vajadustega kohandada. Alternatiiv on mehaaniline kaabeljuhtimisega ühe kangiga juhtsüsteem ErgoDrive LCS. Saate valida, mis sobib teile ja teie traktorile kõige paremini. ElectroDrive LCS Professional Elektrooniline juhtkang, pöidlaga juhitav Mehaaniline juhtkang, kaabeljuhitav Taustvalgustusega ekraan Täielikult proportsionaalne laaduri tõstmine ja langetamine Täielikult proportsionaalne tööorgani kallutamine ja süvendamine Ujuvasend langetamisel Ujuvasend kallutamisel Regeneratiivne langetamine Regeneratiivne kallutamine 3. hüdrosüsteem* 4. hüdrosüsteem* Sujuv vahetus tööorgani liikumisrežiimi ja 3. hüdraulikafunktsiooni vahel Hüdrosüsteemi lukustus* KIIRMENÜÜ Amortisaator; sisse- ja väljalülitamine* Väikese kiiruse režiim Raputusfunktsioon Visuaalse AAC funktsioon Transpordirežiim amortisatsiooniga* Rõhuregulaator Sisse- ja väljalülitatav 3. hüdrosüsteem* Lukustatav 3. hüdrosüsteem* Püsivooluga 3. hüdrosüsteem, seadistatav* EasyDrive LCS ErgoDrive LCS Sisse- ja väljalülitatav 4. hüdrosüsteem* Kiire liikumise funktsioon KONFIGURATSIOONI MENÜÜ 3. hüdraulikafunktsiooni häälestamine 3. hüdraulikafunktsiooni häälestamine sees/väljas, suund (+/-) Programmeeritav kiirvalikunupp Reguleeritav raputusfunktsioon, 9 astet Väikese kiiruse režiimi seadistus, 3 astet Väikese kiiruse režiimi tõsteja langetuskiiruse seadistamine Väikese kiiruse režiimi kalde- ja süvendusnurga kiiruse seadistamine Ekraani kontrastsuse seadistamine Diagnostika menüü Tehaseseaded Hooldusmenüü MUUD FUNKTSIOONID Lekkekindlad lameda pinnaga kiirliitmikud Multiliitmik integreeritud elektriühendusega* Integreeritud aku Tolmukate Klapp, mis ei mõjuta traktori süsteemi rõhku Sisseehitatud eelsoojendusfunktsioon klapis * sõltuvalt laaduri konfiguratsioonist

22 22 UUS Q-SARI KAASLANE Quicke Q-sarja masin on sõber, kellele võite alati kindel olla. Tugev tööloom ja truu kaaslane. Traktoril on suur tööiga ning saate seda iga ilmaga kasutada ka paljude aastate pärast hinna ja kvaliteedi suhe on suurepärane.

23 UUS Q-SARI 23

24 24 UUS Q-SARI MEELERAHUKS LOODUD Q-sari on jõuline, vastupidav ja kvaliteetne ning selle juures on tähelepanu pööratud üksikasjadele. See on laadur, mis kannatab kõik välja. Tegemist on laaduriga, mis kestab oleme geniaalse disaini ühendanud nutikate tehnikalahendustega ning seeläbi tohutult pikendanud masina tööiga. Seda nii eelmiste mudelite kui konkurentidega võrreldes. Tagakäppade, nurkade ja esiosa valatud ja sepistatud komponendid mängivad masina tööea pikendamisel olulist rolli. Tugevdatud teraskonstruktsioon muudab puksid ja tihvtid vastupidavamaks ning need kuluvad vähem. Laadurikäpa ainulaadne kahekordse U-profiiliga ehitus tagab parima väändemomendi ja paindekindluse. See tähendab seda, et käpp on ülimalt tugev ja stabiilne. Seega võite olla kindel, et Q-sarja masin teenib teid palju aastaid. Töö saab tehtud kiiresti ja täpselt. See on usaldusväärne partner, mis teeb töö kergemaks. Ehk tõmbab see endale ka mõne kadeda pilgu.

25 UUS Q-SARI 25

26 26 UUS Q-SARI JÕUD JA VASTUPIDAVUS, MIS ÜLETAB KÕIK KONKURENDID Uue Quicke Q-sarja masina jõulised ja vastupidavad funktsioonid aitavad teil tööaega maksimaalselt ära kasutada. Uskuge see ei jäta teid külmaks. VALATUD JA SEPISTATUD OSAD Q-sarja traktoritel on sepistatud tagakäpaosad ning valatud liikuvad nurgaosad ja eesosa komponendid. See muudab masina väga tugevaks ja vastupidavaks. Nii suureneb tõstevõime ja väheneb ajakulu. JÕULISED JA NUTIKAD KAHEKORDSED U-TALAD Quicke laadurikäppade kahekordsed U-talad annavad laadurile enneolematu jõu. Kuna keevised on käppade siseküljel, näeb laadur hea välja. VANKUMATU STABIILSUS Tugevdused laaduri esiosas asuva risttoru ja noole vahel on läbiproovitud detailid, mis on olulised Quicke laadurite pika tööea tagamiseks. Risttoru asetus tagab hea vaatevälja ja optimaalse esilaaduri paigutuse. OPTIMAALNE JÕUJAOTUS Kompaktne profiilpressitud laagrikorpus asub lukustustihvti lähedal ja on kitsam. See tähendab, et võimalik on valmistada lühike ja tugev lukustustihvt ning lai U-tugi tagab tänapäeva põllumajanduse rasketel laadimistöödel maksimaalse stabiilsuse. ÜLITUGEV ABIRAAM Quicke i Delta abiraam on erakordselt vastupidav ning selle kokkupuutepinnad on omavahel väga täpselt kokku sobitatud. 60 mm laiune U-tugi ja 40 mm lukustustihvt võimaldab laadurit paljude aastate jooksul kasutada keerulistel ja rasketel töödel. LIIGENDITIHVTIDE TÄIUSTATUD LUKUSTAMINE Kõik tihvtid on galvaniseeritud ning varustatud Quicke ainulaadse tihvtilukustiga. Tööseadmete kinnitamise süsteemil on eriti suurte jõudude mõjumise kohtades täiendava tugevusega tihvtid. Kompaktse kummirõngaga hingedega lukustusplaat hoiab ära teljesuunalise lõtku, hoiab määrde paigal ning kinnitab tihvti mõlemal küljel. STABIILSED TUGIJALAD Täielikult integreeritud vastupidav ehitus ja hea asetusega ühendused võimaldavad Quicke laaduri kiiresti ja vaevata lahti ühendada. Puuduvad lahtised osad ja tööriistu pole vaja. TÄISKOORMUS SUURTEL NURKADEL See on Quicke suure tööjõudluse ja hea kasutatavuse üks põhitegureid. Kuna tööorganil on uus ehitus, saate seadet kasutada suuremate koormuste juures ja veelgi tõhusamalt.

27 UUS Q-SARI 27 Usume edumeelsusse Alates aastast oleme välja töötanud esilaadureid ja neid täiustanud. Tänapäeval on meie tipptasemel tehaseid juba kõikjal maailmas. Parimate laadurite ehitamiseks ja tänapäeva põllumajanduse nõuetele vastamiseks testime oma toodete kõiki detaile ülitäpselt. Saage tuttavaks: meie laadurite tootejuht Urban Rönnqvist. Pidev areng läbi aastate. See on meie eduka ja pika ajaloo alus. Samuti on see ka meie tuleviku põhimõte, ütleb Urban Rönnqvist, kelle pikk ja tihe koostöö Ålö arendajatega on viinud uue Quicke Q-sarjani. Ålö ajalugu sai alguse ettevõtte asutaja Karl-Ragnar Åströmi ideega aastate keskel päris ta Rootsis Brännlandis Umeå kandis peretalu. Sel ajal toimus laadimine käsitsi aastal töötas Karl-Ragnar isiklikuks ta välja esimese Rootsis valmistatud esilaaduri. Karl-Ragnari leidlikkusest võetakse Ålös endiselt eeskuju. See on osa meie DNA-st. Projekteerimis- ja arendusvalkonna liidrina peab meie ettevõte pidevalt oma tooteid täiustama. Usume edumeelsusse, ütleb Urban Rönnqvist. Tänapäeval oleme enam kui 15 riigis turuliidrid ning esilaadurite ja seotud seadmete vallas maailma juhtiv ettevõte. Meie tootmisüksusi on Rootsis, USA-s, Prantsusmaal ja Hiinas. Karl-Ragnar Åström oli ka ise talunik ning esimese Quicke laaduri töötas ta aastatel välja just sel eesmärgil: et taluniku tööd tõhustada ja hõlbustada. See on siiani meie eesmärgiks. Kui hangite Quicke i traktori, saate endale laaduri, mis on loodud teie vajadusi silmas pidades ning kuulub aastatega enda töökindlust tõestanud mudelite hulka, ütleb Urban Rönnqvist.

28 28 UUS Q-SARI FAKTID

29 UUS Q-SARI 29

30 30 UUS Q-SARI ESILAADURI TEHNILISED ANDMED Q-SARJA MUDELID TRAKTORI ANDMED Traktori jõuvõtuvõlli hobujõudude vahemik Traktori mass (max) Ettenähtud rõhk Ettenähtud vooluhulk Mitte-iseloodiv Q Q Q Q Iseloodiv Q3 S Q3 M Q3 L LAADURI FÜÜSIKALISED ANDMED Käppade laus (C-C) Esilaaduri mass / TÕSTEKÕRGUSED JA KOPANURGAD Maksimaalne tõstekõrgus mõõdetud liigenditihvti juurest Maksimaalne tõstekõrgus kopa tasaasendi juures 3,55 3,25 3,79 3,49 4,06 3,76 4,25 3,95 3,55 3,25 3,55 3,25 3,81 3,51 Maksimaalne tühjendusnurk maksimaalsel kõrgusel Maksimaalne Q-astme nurk Maksimaalne tagasikaldenurk maapinnal LAADURI JÕUD Tõstevõime maksimaalselkõrgusele 800 mm liigenditihvtist Tõstevõime 1,5 m kõrgusele 800 mm liigenditihvtist Paigalttõstejõud 800mm liigenditihvtist Tagasikaldejõud maapinnal 800 mm liigenditihvtist TÖÖULATUSE ANDMED Tühja kopa lõtk 45 juures LAADURI ASEND Kaevamissügavus

31 UUS Q-SARI 31 Q4 S Q4 M Q4 L Q5 S Q5 M Q5 L Q 6 M Q6 L Q7 M Q8 M > / / / / ,79 3,49 3,79 3,49 4,02 3,72 4,06 3,76 4,06 3,76 4,20 3,90 4,25 3,95 4,55 4,25 4,60 4,30 4,96 4,

32 32 UUS Q-SARI TUGI Quicke omanikuna on teil lisaks maailmatasemel esilaadurile ka maailmatasemel usaldusväärsus ja teenindus. Teie ostuga ei lõpe meie pühendumus teile see on vaid algus. Teie Quicke peab teid hästi teenima veel pikka aega. Oleme ehitanud tugeva globaalse organisatsiooni asjatundliku teenusevõrgustikuga, mis võimaldab teil kiiresti hõlpsalt saada soovitud teenuseid, varuosasid ja teabetuge, kus iganes maailma nurgas te ka töötate. Võite olla kindel, et meie teenindus ja tugiteenused vastavad samadele standarditele, mis meie tootedki pakkuda kliendile 100%list rahulolu. Meie jaoks ei ole teine koht piisavalt hea. Täielik tähelepanu kliendile. Selleks, et teid kui klienti toetada, oleme loonud protseduuri, mis kindlustab selle, et kõik osakonnad meie organisatsioonis on keskendunud teine nõudmistele. Kiire võrguabi. Teil on igal ajal võrgu-juurdepääs varuosade detailidele, juhenditele ja muule olulisele teabele. Lähedus. Meie maailmatasemel kaubandusvõrgustik on alati teie lähedal, olenemata sellest,kus viibite. Globaalne tehniline tugi. Quicke kliendina on teil alati juurdepääs kiirele tehnilisele toele. Meie esindajad üle maailma pakuvad asjatundlikku ja kõrgekvaliteetset teenindust. Pidev järeltegevus. Teie vaatepunktid ja ettepanekud arenduseks kogutakse kokku ja töödeldakse keskselt. Sellise väärtusliku järeltegevuse põhjal loome uus laadureid, tööorganeid ja abiraame. Quicke arendus ongi pideva koostöö tulemus kõigi kasutajatega üle maailma. Kohaliku edasimüüja leiate aadressilt Tihe varuosade võrgustik. Varuosad on saadaval nii meie tütarettevõtetes kui ka suurematelt Quicke esindajatelt üle maailma.

33 NEW UUS Q-SERIES Q-SARI 33 WORK SMARTER. NOT HARDER.

34 34 UUS Q-SARI UUS Q-SARI PIKENDATUD TÖÖIGA Kindlad osad ERAKORDNE NÄHTAVUS Parendatud disain TÕHUS REAKTSIOON Täiustatud hüdraulika Q-KAASLANE Laadimise tugi ECU & ANDURIS Täielikult integreeritud

35 SEE ON VAID ALGUS UUS Q-SARI

36 PART OF THE ÅLÖ GROUP Ålö AB Brännland 300, SE Umeå, Sweden Tel: +46 (0) Fax: +46 (0) Part Number: EE Arkitektkopia

1. Tunnuse väärtuste järjestamine

1. Tunnuse väärtuste järjestamine Koostatud juhend on mõeldud lisamaterjalina kasutamiseks Andmeanalüüsi kursuse kuulajatele. Näidiste ning õpetuste loomisel on kasutatud andmestiku firma.sav andmeid. Kõik näited põhinevad statistikapaketi

More information

Nutikas kodu küttesüsteem juhtmevabade toatermostaatide ja nutitelefoni juhitimisega

Nutikas kodu küttesüsteem juhtmevabade toatermostaatide ja nutitelefoni juhitimisega Nutikas kodu küttesüsteem juhtmevabade toatermostaatide ja nutitelefoni juhitimisega VESIPÕRANDAKÜTTEGA KODUDELE Valige iga toa jaoks ideaalne temperatuur ja säästke energiakuludelt KÕIGIS TUBADES Ideaalsete

More information

Jumala diskursus Tartu Kristlikus Risttee koguduses

Jumala diskursus Tartu Kristlikus Risttee koguduses Tartu Ülikool Usuteaduskond Praktilise usuteaduse õppetool Anett Schneider Jumala diskursus Tartu Kristlikus Risttee koguduses Bakalaureusetöö Juhendaja dr theol Lea Altnurme Tartu 2017 SISUKORD SISSEJUHATUS...

More information

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA. Etenduskunstide osakond. Teatrikunsti õppekava. Karin Lamson MINU ELU KUNSTIS. Lõputöö

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA. Etenduskunstide osakond. Teatrikunsti õppekava. Karin Lamson MINU ELU KUNSTIS. Lõputöö TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti õppekava Karin Lamson MINU ELU KUNSTIS Lõputöö Juhendaja: Jaanika Juhanson Kaitsmisele lubatud... (juhendaja allkiri) Viljandi

More information

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA. Etenduskunstide osakond. Tanel Ting MINU ELU KUNSTIS. Lõputöö

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA. Etenduskunstide osakond. Tanel Ting MINU ELU KUNSTIS. Lõputöö TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti õppekava Tanel Ting MINU ELU KUNSTIS Lõputöö Juhendaja: Holger Rajavee, MA Kaitsmisele lubatud... Viljandi 2017 1SISSEJUHATUS...3

More information

اقرأ. Maailma lõpu märgid. 50 maailma lõpu märki. Islamiuudised. maailma lõpu märgid. Koraanis ja Sunnas. Lääne oma moslemid : Cat Stevens

اقرأ. Maailma lõpu märgid. 50 maailma lõpu märki. Islamiuudised. maailma lõpu märgid. Koraanis ja Sunnas. Lääne oma moslemid : Cat Stevens iqra اقرأ EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 25 SEPTEMBER 2011 / ŠAWAAL 1432 Islamiuudised 50 maailma lõpu märki Maailma lõpu märgid Koraanis ja Sunnas Lääne oma moslemid : Cat Stevens maailma lõpu märgid السالم

More information

Jumala Sõnumitooja Muhammed

Jumala Sõnumitooja Muhammed Jumala Sõnumitooja Muhammed (Jumal õnnistagu teda) Esimene väljaanne Abdurrahman Al-Sheha Al-Risalah Skandinaviska Stiftelse [1] Copyright 2007 Abdurrahman Al-Sheha Kõik õigused kaitstud. See raamat on

More information

Meenuta Jumala tegusid

Meenuta Jumala tegusid EKNK Kuressaare Koguduse kuukiri nr. 10 (52) Hind 1 Oktoober 2012 LEHES Meenuta Jumala tegusid Su lapsed pöörduvad tagasi Joy Frangipane Marion... 2 Jumala tahte nõudmine John Belt... 3 Kindlused langevad

More information

KATOLIKU KIRIKU SOTSIAALÕPETUSEST JA POLIITIKA EETILISEST VASTUTUSEST

KATOLIKU KIRIKU SOTSIAALÕPETUSEST JA POLIITIKA EETILISEST VASTUTUSEST KATOLIKU KIRIKU SOTSIAALÕPETUSEST JA POLIITIKA EETILISEST VASTUTUSEST MONSIGNORE PHILIPPE JOURDAN Sissejuhatavaid märkusi 1 Tahan Teiega jagada mõningaid mõtteid katoliku kiriku sotsiaalõpetusest. See

More information

TALDRlIUD LENDAVAD ONMAANDUNUD. KatkendeidDESMONDLESLIE ja GEORGEADAMSKI raamatust

TALDRlIUD LENDAVAD ONMAANDUNUD. KatkendeidDESMONDLESLIE ja GEORGEADAMSKI raamatust KatkendeidDESMONDLESLIE ja GEORGEADAMSKI raamatust Materjal, millest õhulaevad ehk vimanad (raamatu märkus: vimana on sanskritis - välja mõõtma või kurssi LENDAVAD läbi sõitma; taevane sõiduk; lendav sõjavanker;

More information

اقرأ MOSLEMITE KUUKIRI NR 33 ŽUMADA-TH-THÄÄNIA - RAŽAB 1433

اقرأ MOSLEMITE KUUKIRI NR 33 ŽUMADA-TH-THÄÄNIA - RAŽAB 1433 iqra اقرأ EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 33 mai 2012 / ŽUMADA-TH-THÄÄNIA - RAŽAB 1433 السالم عليكم ورحمة هللا وبركاته Selle kuu Iqra peateemaks on pärimisseadus. Kuigi varem või hiljem puutub iga moslem ühel

More information

Tartu Ülikool Usuteaduskond Vana Testamendi ja semitistika õppetool. Karin Kallas

Tartu Ülikool Usuteaduskond Vana Testamendi ja semitistika õppetool. Karin Kallas Tartu Ülikool Usuteaduskond Vana Testamendi ja semitistika õppetool Karin Kallas Rabi Mordekai Josep Leineri Me hašiloah Jumala tahte äratundmise võimalikkus ning beruri protsess Bakalaureusetöö Juhendaja

More information

VIDEOKUJUNDUSE LOOMINE LAVALISELE SÜNDMUSELE MOEETENDUSE MOOD-PERFORMANCE-TANTS NÄITEL

VIDEOKUJUNDUSE LOOMINE LAVALISELE SÜNDMUSELE MOEETENDUSE MOOD-PERFORMANCE-TANTS NÄITEL TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava Etenduskunstide multimeedia spetsialisti eriala Pille Kannimäe VIDEOKUJUNDUSE LOOMINE LAVALISELE

More information

UNISTUS TÕELISEST TEADUSEST Enn Kasak

UNISTUS TÕELISEST TEADUSEST Enn Kasak UNISTUS TÕELISEST TEADUSEST Enn Kasak Artiklis lähtutakse teadlaste hulgas levinud uskumustest, et nad saavad oma teadmisi laiendada metafüüsikale ning et teadus püüab tunnetada tõeliselt eksisteerivat.

More information

TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ. Majandusarvestus. Merit Kungla VASTUTUSPÕHISE MAJANDUSARVESTUSE ARENDUS ABC MOTORS AS NÄITEL.

TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ. Majandusarvestus. Merit Kungla VASTUTUSPÕHISE MAJANDUSARVESTUSE ARENDUS ABC MOTORS AS NÄITEL. TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ Majandusarvestus Merit Kungla VASTUTUSPÕHISE MAJANDUSARVESTUSE ARENDUS ABC MOTORS AS NÄITEL Lõputöö Juhendaja : Pille Kaarlõp Tallinn 2014 SISUKORD SISSEJUHATUS...

More information

Kallid vennad ja õed! Kui meie

Kallid vennad ja õed! Kui meie ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM, MAI 2014 Armastus evangeeliumi olemus Me ei saa Jumalat tõeliselt armastada, kui me ei armasta oma rännukaaslasi sellel surelikul teekonnal. Kallid vennad ja õed! Kui meie

More information

ISLAMI VIIS TUGISAMMAST

ISLAMI VIIS TUGISAMMAST ISLAMI VIIS TUGISAMMAST ALGAJATELE JA KESKTASEMELE Esimene väljaanne Kätlin Hommik-Mrabte Esimene väljaanne Autoriõigus Kätlin Hommik-Mrabte, 2010 See raamat on autoriõigusega kaitstud. Raamatu osi või

More information

Hindu fundamentalism:

Hindu fundamentalism: Hindu fundamentalism: natsionalism ja religioon Indias Erki Lind Hindu fundamentalism ja hindutva Hindu fundamentalismiga seotud sündmused on enamasti Lõuna-Aasia kesksed ja ületavad harva lääne meedia

More information

Ainult Temast võis saada meie Päästja, lk 8 VIIMSE AJA PÜHADE JEESUSE KRISTUSE KIRIK APRILL 2017

Ainult Temast võis saada meie Päästja, lk 8 VIIMSE AJA PÜHADE JEESUSE KRISTUSE KIRIK APRILL 2017 VIIMSE AJA PÜHADE JEESUSE KRISTUSE KIRIK APRILL 2017 Ainult Temast võis saada meie Päästja, lk 8 Milliseid tõdesid keha kohta me õpime ülestõusmisest? lk 14 Seksuaalse väärkohtlemise koormast vabanemine,

More information

RELIGIOONIPEDAGOOGIKA PSÜHHOLOOGILISED ALUSED

RELIGIOONIPEDAGOOGIKA PSÜHHOLOOGILISED ALUSED RELIGIOONIPEDAGOOGIKA PSÜHHOLOOGILISED ALUSED Olga Schihalejev (2009) Tartu Ülikool USUS03.005 1. Kursuse maht: 3EAP / 2AP 2. Õppetöö vormid: sissejuhatav loeng e-õppe seminarid individuaalne töö 3. Kursuse

More information

ISLAMI VIIS TUGISAMMAST

ISLAMI VIIS TUGISAMMAST ISLAMI VIIS TUGISAMMAST ALGAJATELE JA KESKTASEMELE Esimene väljaanne Kätlin Hommik-Mrabte Esimene väljaanne Copyright 2009 See raamat on autoriõigusega kaitstud. Raamatu osi või tervet raamatut on lubatud

More information

اقرأ EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 28 DETSEMBER 2011 / MUHARRAM - SAFAR 1433

اقرأ EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 28 DETSEMBER 2011 / MUHARRAM - SAFAR 1433 q i ra اقرأ EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 28 DETSEMBER 2011 / MUHARRAM - SAFAR 1433 السالم عليكم ورحمة هللا وبركاته Sel kuul oleme valinud ajakirja peateemaks rukja ehk Koraaniga ravitsemise. Räägime ühtlasi

More information

TALLINNA ÜLIKOOLI EESTI HUMANITAARINSTITUUT FILOSOOFIA ÕPPETOOL

TALLINNA ÜLIKOOLI EESTI HUMANITAARINSTITUUT FILOSOOFIA ÕPPETOOL TALLINNA ÜLIKOOLI EESTI HUMANITAARINSTITUUT FILOSOOFIA ÕPPETOOL TOOMAS TAMMARU VABADUSE PROBLEEM JA JEAN-PAUL SARTRE I ONTOLOOGILISE VABADUSE KÄSITUS MAGISTRITÖÖ JUHENDAJA: Prof. Tõnu Viik Tallinn 2012

More information

Jumala, kõige Armulisema, Halastavama nimel VÄIKE VÄRVILINE ABILINE ISLAMI MÕISTMISEKS. Esimene väljaanne. I.A. Ibrahim.

Jumala, kõige Armulisema, Halastavama nimel VÄIKE VÄRVILINE ABILINE ISLAMI MÕISTMISEKS. Esimene väljaanne. I.A. Ibrahim. Jumala, kõige Armulisema, Halastavama nimel VÄIKE VÄRVILINE ABILINE ISLAMI MÕISTMISEKS Esimene väljaanne I.A. Ibrahim Translate Kätlin Hommik-Mrabte General Editors Dr. William (Daoud) Peachy Michael (Abdul-Hakim)

More information

Postdramaatiline teater ja autobiograafiline lavastus sotsiaalses kontekstis 1

Postdramaatiline teater ja autobiograafiline lavastus sotsiaalses kontekstis 1 Postdramaatiline teater ja autobiograafiline lavastus sotsiaalses kontekstis 1 Anneli Saro Käesolev artikkel lähtub küsimusest, kas postdramaatiline teater ning autobigraafiline lavastus kui üks selle

More information

SISSEJUHATUS. 1 Ernst Gellner iseloomustab seda muutust sõdadega: Vanad maailmad olid esiteks eraldi kosmosed: sihipärased,

SISSEJUHATUS. 1 Ernst Gellner iseloomustab seda muutust sõdadega: Vanad maailmad olid esiteks eraldi kosmosed: sihipärased, SISSEJUHATUS Käesolev magistritöö on esimene osa suuremast uurimusest, mille eesmärk on anda süstemaatiline ja põhjalik ülevaade usuvabadusega seotud problemaatikast Hiina kultuuriruumis ja postkonfutsianistlikus

More information

VALGUSKUJUNDUSE LOOMINE NUKU TEATRI LAVASTUSELE

VALGUSKUJUNDUSE LOOMINE NUKU TEATRI LAVASTUSELE TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava Valguskujunduse eriala Märt Sell VALGUSKUJUNDUSE LOOMINE NUKU TEATRI LAVASTUSELE LUGU KAHEST VERELIBLEST

More information

TARTU ÜLIKOOL FILOSOOFIA TEADUSKOND KULTUURITEADUSTE JA KUNSTIDE INSTITUUT TEATRITEADUSE ÕPPETOOL. Marie Reemann

TARTU ÜLIKOOL FILOSOOFIA TEADUSKOND KULTUURITEADUSTE JA KUNSTIDE INSTITUUT TEATRITEADUSE ÕPPETOOL. Marie Reemann TARTU ÜLIKOOL FILOSOOFIA TEADUSKOND KULTUURITEADUSTE JA KUNSTIDE INSTITUUT TEATRITEADUSE ÕPPETOOL Marie Reemann TEATER NO99 LAVASTUSE THE RISE AND FALL OF ESTONIA ANALÜÜS JÖRN RÜSENI AJALOONARRATIIVIDE

More information

Kohanimedest sotsio-onomastilisest küljest

Kohanimedest sotsio-onomastilisest küljest Marit Alas tegeleb kohanimede muutumise uurimisega eesti keele instituudis Kohanimedest sotsio-onomastilisest küljest Kohanimesid kasutame me kõik. Kas kõik inimesed kasutavad mingit kohta nimetades alati

More information

Dissertationes theologiae universitatis Tartuensis 13

Dissertationes theologiae universitatis Tartuensis 13 Dissertationes theologiae universitatis Tartuensis 13 Dissertationes theologiae universitatis Tartuensis 13 Meelis Friedenthal Tallinna Linnaarhiivi Tractatus moralis de oculo TARTU ÜLIKOOLI KIRJASTUS

More information

PREESTERLUSE KOHUSTUSED JA ÕNNISTUSED

PREESTERLUSE KOHUSTUSED JA ÕNNISTUSED PREESTERLUSE KOHUSTUSED JA ÕNNISTUSED Põhiline käsiraamat preesterluse hoidjatele, A osa PREESTERLUSE KOHUSTUSED JA ÕNNISTUSED Põhiline käsiraamat preesterluse hoidjatele, A osa Välja andnud Viimse Aja

More information

Mesopotaamia kosmiline geograafia ja Abzu: Päikesejumala reis allilma

Mesopotaamia kosmiline geograafia ja Abzu: Päikesejumala reis allilma vrmt08espak 2009/5/26 12:49 page 19 #19 Mesopotaamia kosmiline geograafia ja Abzu: Päikesejumala reis allilma Peeter Espak Kosmilise geograafia mõistest Kõikides mütoloogiates ja usundites on üheks keskseks

More information

EMK Teoloogiline Seminar. Epp Sokk PALVERÄND JAAKOBITEEL: AJALUGU JA TÄNAPÄEV NING EESTLASED SELLEL TEEL. Diplomitöö

EMK Teoloogiline Seminar. Epp Sokk PALVERÄND JAAKOBITEEL: AJALUGU JA TÄNAPÄEV NING EESTLASED SELLEL TEEL. Diplomitöö EMK Teoloogiline Seminar Epp Sokk PALVERÄND JAAKOBITEEL: AJALUGU JA TÄNAPÄEV NING EESTLASED SELLEL TEEL Diplomitöö Juhendaja: PhD Ingmar Kurg Pärnu-Jaagupi 2012 2 SISUKORD Sissejuhatus...3 Jaakobitee ajalooline

More information

KUNDALINI JOOGA-DOULA KOOL JOOGA-DOULA KOOLITUS ESTONIA EESTI INFOPAKK

KUNDALINI JOOGA-DOULA KOOL JOOGA-DOULA KOOLITUS ESTONIA EESTI INFOPAKK KUNDALINI JOOGA-DOULA KOOL JOOGA-DOULA KOOLITUS ESTONIA 2017-2018 EESTI 2017-2018 INFOPAKK KUNDALINI JOOGA-DOULA KOOL (KYDS) on loodud Gurujagat Kauri poolt, kes on üks pikaajalisemate kogemustega kundalini

More information

Tartu Ülikool. Usuteaduskond. Kevin Kirs

Tartu Ülikool. Usuteaduskond. Kevin Kirs Tartu Ülikool Usuteaduskond Kevin Kirs Jeesus kuulutas Jumala riiki, aga välja tuli kirik ehk mida kuulutas ajalooline Jeesus ja kuidas Paulus seda mõistis Bakalaureusetöö Juhendaja Dr. theol. Ain Riistan

More information

Õnnistussooviks uude Issanda aastasse a.d. 2013

Õnnistussooviks uude Issanda aastasse a.d. 2013 ELU THE HERALD 2012 Õnnistussooviks uude Issanda aastasse a.d. 2013 Uue aasta teele asudes tahan teid, armsad lugejad, julgustada Issanda sõnaga: «Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid

More information

Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpilase lugemismaterjal

Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpilase lugemismaterjal Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpilase lugemismaterjal Religioon 250 Välja andnud Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik Salt Lake City, Utah, Ameerika Ühendriigid Kommentaarid ja parandused

More information

The Aquarian Teacher

The Aquarian Teacher The Aquarian Teacher KRI International Kundalini Yoga Teacher Training Level 1 2018 Estonia The purpose of life is to find out the truth, the reality, and spread it and give it to others and uplift their

More information

Jutlusta minu evangeeliumi (vt ÕL 50:14)

Jutlusta minu evangeeliumi (vt ÕL 50:14) Misjonitöö juhend Jutlusta minu evangeeliumi (vt ÕL 50:14) Parandage meelt, kõik te maa ääred, ja tulge minu juurde ja saage ristitud minu nimel, et te võiksite olla pühitsetud Püha Vaimu vastuvõtmisega

More information

Gilgameš ja Uršanabi. Sebastian Fink. Tõlkinud Vladimir Sazonov ja Sirje Kupp-Sazonov

Gilgameš ja Uršanabi. Sebastian Fink. Tõlkinud Vladimir Sazonov ja Sirje Kupp-Sazonov Gilgameš ja Uršanabi Sebastian Fink Tõlkinud Vladimir Sazonov ja Sirje Kupp-Sazonov Gilgameši eepos on kindlasti kõige tuntum muistne Mesopotaamia tekst. 1 Lood Gilgamešist olid kirjutatud sumeri keeles

More information

Konfliktist osaduseni. Luterlaste ja katoliiklaste ühine reformatsiooni aastapäev aastal 2017

Konfliktist osaduseni. Luterlaste ja katoliiklaste ühine reformatsiooni aastapäev aastal 2017 Konfliktist osaduseni Konfliktist osaduseni Luterlaste ja katoliiklaste ühine reformatsiooni aastapäev aastal 2017 Konfliktist osaduseni Luterlaste ja katoliiklaste ühine reformatsiooni aastapäev aastal

More information

VAIMULIKUD KAITSEJÕUDUDES

VAIMULIKUD KAITSEJÕUDUDES VAIMULIKUD KAITSEJÕUDUDES 427 Kaanepilt: VÄLIJUMALATEENISTUS ÕPPUSEL KEVADTORM 2004. TEENIB KVÜÕA KAPLAN LTN AGO LILLEORG. Foto: Ardi Hallismaa. ii VAIMULIKUD KAITSEJÕUDUDES EESTI KAITSEVÄE KAPLANITEENISTUS

More information

Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpetaja käsiraamat

Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpetaja käsiraamat Jeesus Kristus ja igavikuline evangeelium: õpetaja käsiraamat Religioon 250 Välja andnud Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik Salt Lake City, Utah, Ameerika Ühendriigid Kommentaarid ja parandused on

More information

Rooma poeedid Aulus Gelliuse teoses Noctes Atticae: filoloogia ja kirjanduskriitika

Rooma poeedid Aulus Gelliuse teoses Noctes Atticae: filoloogia ja kirjanduskriitika Tartu Ülikool filosoofiateaduskond germaani-romaani filoloogia osakond klassikalise filoloogia õppetool Jaanika Tiisvend Rooma poeedid Aulus Gelliuse teoses Noctes Atticae: filoloogia ja kirjanduskriitika

More information

Kristi Ruusna TÄISKASVANUTELE SUUNATUD NUKU-, OBJEKTI- JA VISUAALTEATER. TEOREETILISI VAATEPUNKTE PRAKTILISTE NÄIDETE ALUSEL.

Kristi Ruusna TÄISKASVANUTELE SUUNATUD NUKU-, OBJEKTI- JA VISUAALTEATER. TEOREETILISI VAATEPUNKTE PRAKTILISTE NÄIDETE ALUSEL. TARTU ÜLIKOOL Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond Kultuuriteaduste ja kunstide instituut Teatriteaduse õppetool Kristi Ruusna TÄISKASVANUTELE SUUNATUD NUKU-, OBJEKTI- JA VISUAALTEATER. TEOREETILISI

More information

Janne Fridolin. Harrastuskoori motivatsioonist ja dirigendi rollist selle kujundamisel Noorte Segakoor Vox Populi koorimuusika lavastuste näitel

Janne Fridolin. Harrastuskoori motivatsioonist ja dirigendi rollist selle kujundamisel Noorte Segakoor Vox Populi koorimuusika lavastuste näitel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Janne Fridolin Harrastuskoori motivatsioonist ja dirigendi rollist selle kujundamisel Noorte Segakoor Vox Populi koorimuusika lavastuste näitel Töö doktorikraadi taotlemiseks

More information

Lunastus usu läbi. Krista Kodres. Luterlik pilditeoloogia ja selle eeskujud Eestis esimesel reformatsioonisajandil

Lunastus usu läbi. Krista Kodres. Luterlik pilditeoloogia ja selle eeskujud Eestis esimesel reformatsioonisajandil Tartu toomkiriku kooriosa kujunemisest 55 Lunastus usu läbi Luterlik pilditeoloogia ja selle eeskujud Eestis esimesel reformatsioonisajandil Krista Kodres Eesti uusaja alguse ajalugu on keeruline: suhteliselt

More information

Tänapäeva eestikeelsete õigeusklike katehheesist ja uskumustest

Tänapäeva eestikeelsete õigeusklike katehheesist ja uskumustest DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 33 LIINA EEK Tänapäeva eestikeelsete õigeusklike katehheesist ja uskumustest 1 DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 33 DISSERTATIONES THEOLOGIAE

More information

Tartu Ülikool. Haridusteaduskond. Kasvatusteaduste õppekava. Egle Säre

Tartu Ülikool. Haridusteaduskond. Kasvatusteaduste õppekava. Egle Säre Tartu Ülikool Haridusteaduskond Kasvatusteaduste õppekava Egle Säre FILOSOOFILISTE VESTLUSTE JA TEGEVUSTE RAKENDAMISE VÕIMALUSED LASTEGA ÜHE ALGKLASSI NÄITEL magistritöö Juhendaja: PhD Piret Luik Läbiv

More information

EESTI FILOSOOFIA VII AASTAKONVERENTS. Pluralism: tõe, teadmise, normide ja väärtuste paljusus

EESTI FILOSOOFIA VII AASTAKONVERENTS. Pluralism: tõe, teadmise, normide ja väärtuste paljusus EESTI FILOSOOFIA VII AASTAKONVERENTS 29. august - 1. september 2011 Pluralism: tõe, teadmise, normide ja väärtuste paljusus Resümeede kogu / Book of Abstracts i filosoofia osakond Konverentsi korraldustoimkond:

More information

DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 8

DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 8 DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 8 DISSERTATIONES THEOLOGIAE UNIVERSITATIS TARTUENSIS 8 TERVIKLIK ELUKESTVA ÕPPE KONTSEPTSIOON EESTI PROTESTANTLIKE KOGUDUSTE KONTEKSTIS EINIKE PILLI Tartu

More information

Urvaste kohapärimus ja talunimede seletused kolme küla näitel

Urvaste kohapärimus ja talunimede seletused kolme küla näitel Tartu Ülikool Filosoofiateaduskond Kultuuriteaduste ja kunstide instituut Urvaste kohapärimus ja talunimede seletused kolme küla näitel Bakalaureusetöö Meelike Tammemägi Juhendaja vanemteadur Ergo-Hart

More information

TARTU ÜLIKOOL HUMANITAARTEADUSTE JA KUNSTIDE VALDKOND EESTI JA ÜLDKEELETEADUSE INSTITUUT EESTI KEELE OSAKOND. Liina Pärismaa

TARTU ÜLIKOOL HUMANITAARTEADUSTE JA KUNSTIDE VALDKOND EESTI JA ÜLDKEELETEADUSE INSTITUUT EESTI KEELE OSAKOND. Liina Pärismaa TARTU ÜLIKOOL HUMANITAARTEADUSTE JA KUNSTIDE VALDKOND EESTI JA ÜLDKEELETEADUSE INSTITUUT EESTI KEELE OSAKOND Liina Pärismaa CHRISTOPH BLUME KEELEKASUTUSE ERIPÄRAST Magistritöö Juhendaja dotsent Külli Habicht

More information

Tartu Ülikool. Usuteaduskond

Tartu Ülikool. Usuteaduskond Tartu Ülikool Usuteaduskond Riste Lehari VÄRVUSSÜMBOOLIKA KUJUNEMISEST VARAKRISTLIKUS KUNSTIS GALLA PLACIDIA MAUSOLEUMI MOSAIIKIDE NÄITEL Bakalaureusetöö Juhendajad mag. Marju Lepajõe, mag. Kaur Alttoa

More information

EESTI APOSTLIK-ÕIGEUSU PAGULASKIRIKU VAIMULIKE KIRJAVAHETUS KODUMAAGA JA SELLE KAJASTUMINE EAÕK HÄÄLEKANDJAS JUMALA ABIGA 1950.

EESTI APOSTLIK-ÕIGEUSU PAGULASKIRIKU VAIMULIKE KIRJAVAHETUS KODUMAAGA JA SELLE KAJASTUMINE EAÕK HÄÄLEKANDJAS JUMALA ABIGA 1950. Acta Historica Tallinnensia, 2006, 10, 178 192 EESTI APOSTLIK-ÕIGEUSU PAGULASKIRIKU VAIMULIKE KIRJAVAHETUS KODUMAAGA JA SELLE KAJASTUMINE EAÕK HÄÄLEKANDJAS JUMALA ABIGA 1950. AASTATEL Andrei SÕTŠOV Tartu

More information

KUNINGAS ŠULGI LAUL:

KUNINGAS ŠULGI LAUL: KUNINGAS ŠULGI LAUL: mõned märkused uus-sumeri kuninga šulgi (2093 2046) kuningavõimu ideoloogia kohta 1 Vladimir Sazonov Akkadi 2 impeerium (2334 2154 a ekr), mille rajajaks peetakse akkadlast Sargon

More information

Haapsalu Jaani kiriku altari uuringud ja konserveerimiskontseptsioon

Haapsalu Jaani kiriku altari uuringud ja konserveerimiskontseptsioon EESTI KUNSTIAKADEEMIA Kunstikultuuri teaduskond Muinsuskaitse ja restaureerimise osakond Triin Aare Haapsalu Jaani kiriku altari uuringud ja konserveerimiskontseptsioon Puitskulptuuri Kristuse ristimine

More information

REIKI RAVI KASUTAMISE TEADUSLIKUD ALUSED

REIKI RAVI KASUTAMISE TEADUSLIKUD ALUSED TARTU ÜLIKOOL Spordibioloogia ja füsioteraapia instituut Martin Toht REIKI RAVI KASUTAMISE TEADUSLIKUD ALUSED Bakalaureusetöö Füsioteraapia erialal Kliiniline rehabilitatsioon Juhendaja: Jaan Ereline Tartu

More information

Antiikkirjanike intertekstid David Hilcheni kirjades: imiteerimise viisid ja funktsioon

Antiikkirjanike intertekstid David Hilcheni kirjades: imiteerimise viisid ja funktsioon Tartu Ülikool Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond Maailma keelte ja kultuuride kolledž Klassikalise filoloogia osakond Mari Linder Antiikkirjanike intertekstid David Hilcheni kirjades: imiteerimise

More information

ÕIGEKEELSUSE EIRAMINE WIMBERGI ISIKUSTIILI OSANA

ÕIGEKEELSUSE EIRAMINE WIMBERGI ISIKUSTIILI OSANA JÕGEVA GÜMNAASIUM ANNA KATT 10.A KLASS ÕIGEKEELSUSE EIRAMINE WIMBERGI ISIKUSTIILI OSANA JUHENDAJA ANNELI JÄME SISSEJUHATUS Enamikus keeltes on kehtestatud oma reeglid ja keelenormid. Neid püütakse kirjakeeles

More information

Have you heard of the Four Spiritual Laws?

Have you heard of the Four Spiritual Laws? Have you heard of the Four Spiritual Laws? Naw; aw; to co ha hta[ ca? da[ ve aw; lawn (4 ) ceu; hta[ ka: jaw peu; la:? God made the sun, moon, stars and the earth. God made the animals, the trees, mountains,

More information

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ The Great Canon of St Andre of Crete - Tone 6 ODE 1 He is my Help-er and Pro-tect - or, and has be-come my sal - va - tion This is my God and I ill glo - ri - fy Him My fa - ther's God and I ill ex - alt

More information

Device Agnostic: Why You Need to Transform Now

Device Agnostic: Why You Need to Transform Now #9 November 2016 IPSOS : Why You Need to Transform Now Frederique Alexandre Cecile Carre Allyson Leavy Jim Leonick i Device agnostic is no longer the future of online research. It s happening now. Marketers

More information

BLUMOTION for doors. The new side of perfect motion

BLUMOTION for doors. The new side of perfect motion BLUMOTION for doors The new side of perfect motion Silent and effortless closing displays a new side of itself With BLUMOTION, your customers will simply love the way their furniture doors close silently

More information

The evolution of Trilock.

The evolution of Trilock. The evolution of Trilock. Gainsborough s Trilock is a leading brand that has influenced the market for over 20 years, evolving to complement emerging market trends. 1994 1998 2005 2009 2015 Trilock Traditional

More information

DALI Sensors from OSRAM

DALI Sensors from OSRAM www.osram.com DALI Sensors from OSRAM Status May 2015 OSRAM DALI Sensoric Application Examples 13 m Warehouse Areas / Industrial Halls DALI HIGHBAY ADAPTER + HIGHBAY Sensor 3 m Offices DALI LS/PD LI 2

More information

Comitative. (3) Ina-ken ni ni-ne-n. Grammar profile. (1) a-sahka-te-r-awe CAUS-trabajar-PAS-PROG-1ª P.SG.SUJ. I cause (someone) to work.

Comitative. (3) Ina-ken ni ni-ne-n. Grammar profile. (1) a-sahka-te-r-awe CAUS-trabajar-PAS-PROG-1ª P.SG.SUJ. I cause (someone) to work. The syntax and semantics of causative constructions in Balsapuerto Shawi Luis Miguel Rojas-Berscia (Radboud Universiteit Nijmegen) Jan 28th Fieldwork Forum-UCB Grammar profile (1) a-sahka-te-r-awe CUS-trabajar-PS-PRG-1ª

More information

See The Good Challenge

See The Good Challenge GRATITUDE ACTIVITY FOR TWEENS & TEENS Lesson 2 See The Good Challenge Students discuss what gratitude means and why it is important. Time Required Grade Level Materials Learning Objectives SEL Competencies

More information

Australian Price Book

Australian Price Book Australian Price Book Current as of May 1, 2017 Lockwood 334 Series Brass Case Padlocks 334B PADLOCK BORON 19MM SHACKLE 5KD TP 334B45/119/5KD 9311847965447 10 65.90 72.49 Q8 334B PADLOCK BORON 19MM SHACKLE

More information

THE GOLDEN ENERGY IS PURE LIFE FORCE AND JOY

THE GOLDEN ENERGY IS PURE LIFE FORCE AND JOY Anni Sennov: THE GOLDEN ENERGY IS PURE LIFE FORCE AND JOY If our Life Force is not used in a positive way, it becomes an Anti-Power, something unnatural. Anni Sennov talks about a shift in energies and

More information

Please send the attached telegram to each of the Governors of the 50 States as listed on the attached list. etc. WESTERN UNION

Please send the attached telegram to each of the Governors of the 50 States as listed on the attached list. etc. WESTERN UNION Please send the attached telegram to each of the Governors of the 50 States as listed on the attached list. Please address them as follows: Honorable Lurleen Wallace Governor State of Alabama Montgomery,

More information

Missa Ubi Caritas Bob Hurd

Missa Ubi Caritas Bob Hurd Missa Ubi Caritas Bob Hurd Excerpts from the English translation of the Roman Missal 2010, International Commission on English the Liturgy, Inc. (ICEL), 1100 Connecticut Ave NW, Suite 710, Washgton, DC

More information

Choral Vespers. April 11, 2013 Five-fifteen in the evening. Keeping the heart of the University listening to the heart of God

Choral Vespers. April 11, 2013 Five-fifteen in the evening. Keeping the heart of the University listening to the heart of God Choral Vespers April 11, 2013 Five-fifteen in the evening Keeping the heart of the University listening to the heart of God Gathering The service today offers music and sung prayers from the Russian Orthodox

More information

Mesopotamian Year Names

Mesopotamian Year Names Mesopotamian Year Names Neo-Sumerian and Old Babylonian Date Formulae prepared by Marcel Sigrist and Peter Damerow LIST OF KINGS Index Back to List Babylon Ammi-syaduqa 1 mu am-mi-sya-du-qa2 lugal-e {d}en-lil2-le

More information

project regeneration A Church Asset Transformation Program

project regeneration A Church Asset Transformation Program project regeneration A Church Asset Transformation Program This Program Guide is intended for leaders of congregations considering a reinvention of their ministry, merger with another congregation, or

More information

Ka Haka. Empowering Performance: Māori and Indigenous Performance Studies Symposium. Guest Editor: Dr Sharon Mazer

Ka Haka. Empowering Performance: Māori and Indigenous Performance Studies Symposium. Guest Editor: Dr Sharon Mazer Ka Haka Empowering Performance: Māori and Indigenous Performance Studies Symposium Guest Editor: Dr Sharon Mazer Associate Professor of Theatre & Performance Studies Auckland University of Technology Te

More information

Sub specie aeternitatis. Varauusaegne epitaafmaal Eesti luterlikus kirikus sajandil

Sub specie aeternitatis. Varauusaegne epitaafmaal Eesti luterlikus kirikus sajandil Sub specie aeternitatis. Varauusaegne epitaafmaal Eesti luterlikus kirikus 16. 17. sajandil 16. sajandi jooksul kujunes luterliku kirikusisustuse oluliseks osaks epitaafikunst, mis oli annetatud jumala

More information

Ambient Lighting: The New Look of Night-time Driving

Ambient Lighting: The New Look of Night-time Driving Ambient Lighting: The New Look of Night-time Driving Steve Widdett Dearborn, May 2009 Agenda Hella Group The Automotive Interior Lighting Market Ambient lighting as key for brand differentiation 2 Confidential.

More information

FEDERAL RESERVE BANK OF SAN FRANCISCO

FEDERAL RESERVE BANK OF SAN FRANCISCO FEDERAL RESERVE BANK OF SAN FRANCISCO Digitized for FRASER To the Member Banks of the Twelfth Federal Reserve District Gentlemen: There is presented herewith a condensed comparative statement of condition

More information

Press Information Brazilian Grand Prix Sunday Race Press Conference Transcript

Press Information Brazilian Grand Prix Sunday Race Press Conference Transcript Press Information 2014 Brazilian Grand Prix Sunday Race Press Conference Transcript 09.11.2014 DRIVERS 1 Nico ROSBERG (Mercedes) 2 Lewis HAMILTON (Mercedes) 3 Felipe MASSA (William) PODIUM INTERVIEWS (Conducted

More information

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œœ œ

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œœ œ Novemer 21st The First Antiphon Traditional Russian (Znamenny) Chant (A) Through the in - ter - ces - sions of the The - o - to - kos, O Sav - ior, save us Adapted y Michael G Farro from the music of Frederick

More information

Foundation Project London Diamond Way Buddhist Centre The Beaufoy Activity Report 2014

Foundation Project London Diamond Way Buddhist Centre The Beaufoy Activity Report 2014 Foundation Project London Diamond Way Buddhist Centre The Beaufoy Activity Report 2014 Buddhismus Stiftung Diamantweg Dieburger Str. 148 a, 64287 Darmstadt, Tel: 0 61 51-71 37 80, info@buddhismus-stiftung.de

More information

Islami Banking and Finance Resilience and Stability in the Present System

Islami Banking and Finance Resilience and Stability in the Present System Current Issues in Islami Banking and Finance Resilience and Stability in the Present System This page intentionally left blank Current Issues in Islami Banking and Finance Resilience and Stability in the

More information

Experiencing God in the Small Group

Experiencing God in the Small Group MIN 310-3 credits Description Classes and other small group gatherings of be liev ers are to be much more than studies about God. They are to be experiences with God. They are to be times of sensing the

More information

If It Ain't Broke...Break It!: And Other Unconventional Wisdom For A Changing Business World By Robert J. Kriegel, Louis Palter

If It Ain't Broke...Break It!: And Other Unconventional Wisdom For A Changing Business World By Robert J. Kriegel, Louis Palter If It Ain't Broke...Break It!: And Other Unconventional Wisdom For A Changing Business World By Robert J. Kriegel, Louis Palter If looking for a ebook by Robert J. Kriegel, Louis Palter If it Ain't Broke...Break

More information

SHARIAH AUDIT AND REVIEW FOR ISLAMIC FINANCIAL INSTITTUTION

SHARIAH AUDIT AND REVIEW FOR ISLAMIC FINANCIAL INSTITTUTION SHARIAH AUDIT AND REVIEW FOR ISLAMIC FINANCIAL INSTITTUTION Introduction Shariah compliance is the backbone of Islamic finance institutions (IFI) in which they operate. Therefore, ensuring Shari ah compliant

More information

A.R.M. ZAMBIA. News update...november 2013.

A.R.M. ZAMBIA. News update...november 2013. A.R.M. ZAMBIA. News update...november 2013. Water Drilling Agricultural Self-help Skills for the women Sports Development. AFRICA RURAL MISSION. Helping the Rural Poor to help themselves and improve quality

More information

Hineh Hu. Luke 2:32 John 1:5,9

Hineh Hu. Luke 2:32 John 1:5,9 Hineh Hu (Chorus) Hineh Hu Yeshua Hineh Hu Tiferet Yisrael Hineh Hu Yeshua Hineh Hu Tiferet Yisrael amo Behold Him, Yeshua Behold Him The glory of Your people Israel Hu ha-or V ha-or meir Ba-choshech V

More information

CHAPTER 1 Tomorrow s champion

CHAPTER 1 Tomorrow s champion CHAPTER 1 Tomorrow s champion Muhammad Ali was born on 17th January, 1942, and his parents named him Cassius Clay Jr. He had one younger brother, named Rudolph. Their mother, Odessa Clay, worked hard to

More information

Ellel Ministries. A Short Guide to the International Work of. Ellel Ministries

Ellel Ministries. A Short Guide to the International Work of. Ellel Ministries Ellel Ministries TM Internat ional A Short Guide to the International Work of Ellel Ministries Jesus welcomed the people, taught them about the Kingdom of God and healed those in need. Luke 9:11... so

More information

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œœ œ œœ œ œ #

œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œœ œ œœ œ œ # anuary 6th The First Antiphon Traditional Russian (Znamenny) Chant (A) Through the in - ter - ces - sions of the The - o - to - kos, O Sav - ior, save us Adapted y Michael G Farro from the music of Frederick

More information

BAPTISM OF THE LORD January 7, 2018 Year B, Revised Common Lectionary. [formatted version with line breaks and verse markers removed]

BAPTISM OF THE LORD January 7, 2018 Year B, Revised Common Lectionary. [formatted version with line breaks and verse markers removed] BAPTISM OF THE LORD January 7, 2018 Year B, Revised Common Lectionary [formatted version with line breaks and verse markers removed] Table of Contents All Texts, Enhanced Font, Psalm in Poem Format, with

More information

TECHNICAL CATALOGUE. diaphragm safety relief valves

TECHNICAL CATALOGUE. diaphragm safety relief valves TECHNICAL CATALOGUE diaphragm safety relief valves TEC ITAP SpA, founded in Lumezzane (Brescia) in 1972, is currently one of the leading production companies in Italy of valves, fittings and brass distribution

More information

ZED AUDIO CORPORATION

ZED AUDIO CORPORATION ZED AUDIO CORPORATION 759 Cochran Street A & B, Simi Valley, CA 93065 Telephone (805) 526-5315 Fax (805) 526-8572 e-mail zedaudio@aol.com Website at www.zedaudio.com From: Stephen Mantz Date: 5 TH April,

More information

From The Ashes Of Sobibor: A Story Of Survival (Jewish Lives) By Thomas Toivi Blatt

From The Ashes Of Sobibor: A Story Of Survival (Jewish Lives) By Thomas Toivi Blatt From The Ashes Of Sobibor: A Story Of Survival (Jewish Lives) By Thomas Toivi Blatt If searched for the ebook From the Ashes of Sobibor: A Story of Survival (Jewish Lives) by Thomas Toivi Blatt in pdf

More information

TWO TBN NETWORKS Equipping the Next Generation

TWO TBN NETWORKS Equipping the Next Generation T R I N I T Y B R O A D C A S T I N G N E T W O R K TWO TBN NETWORKS Equipping the Next Generation Our networks for children and youth are a true ministry a ministry that s shaping lives. O ur minds are

More information

Welcome to Recovery Worship

Welcome to Recovery Worship Welcome to Recovery Worship W E L C O M E! At Recovery Worship we gather each Sunday as companions in the Body of Christ. We are partners with one another on our spiritual journeys. We seek through prayer,

More information

APAS assistant flexible production assistant

APAS assistant flexible production assistant APAS assistant flexible production assistant 2 I APAS assistant APAS assistant I 3 Flexible automation for the smart factory of the future APAS family your partner on the path to tomorrow s production

More information